Irma Kliauzaitė / Pianistė

Muzikos studijos ir pedagoginė veikla
Irma Kliauzaitė gimė Lietuvoje, kur būdama šešerių metų pradejo groti fortepijonu.
Koncertinio atlikejo studijas pas prof. Peter Lang ir kamerinės muzikos studijas pas prof. Aleksej Liubimov universitete Mocarteum Zalcburge Irma Kliauzaitė baige su pagyrimu.
Pianistė dalyvavo
įvairiuose meistriškumo kursuose; pavyzdžiui pas profesorius Lazar Berman, Dmitrij Baškirov, Germain Mounier, Aldona Dvarionaitė, Lev Vlasenko ir Barbara Hesse-Bukovska.
Šalia koncertinės veiklos pianistė daug laiko skiria pedagoginei veiklai universitete Mocarteum Zalcburge,taip pat meistriškumo kursuose ir muzikos akademijose.

Pripažinimai ir prizai
Pirma vieta jaun
ųjų Lietuvos pianistų konkurse (būdama dvylikos metų)
Konkurso Kišiniove laureatė
Pirma vieta kamerinės muzikos konkurse Lietuvoje
Tarptautinio M.K.Čiurlionio konkurso laureatė Vilniuje
Specialus prizas uz M.K.Čiurlionio k
ūrinių atlikimą
Austriojos Švietimo, Mokslo ir K
ultūros Ministerijos pripažinimo premija
Pirma vieta 7 Tarptautiniame Mocarto konkurse Zalcburge
Madame Fukuda prizas
Bösendorferio premija (Viena)
Tarptautinio Mocarteum fondo Zalcburge Bernhard-Paumgartner-medalis
Lietuvos Respublikos Prezidento padėkos raštas


Biografija

Irma Kliauzaitė gimė Lietuvoje, kur būdama šešerių metų pradėjo mokytis groti fortepijonu. 1990 metais pradėjo studijuoti fortepijoną Lietuvos muzikos akademijoje. Šias studijas nuo 1993 tęsė Zalcburge Mocarteum Universitete, kurias baigė su pagyrimu ir už tai jai buvo įteikta pripažinimo premija iš Austrijos Švietimo, Mokslo ir Kultūros Ministerijos. Jau nuo vaikystės pianistė dalyvavo įvairiuse tarptautiniuose konkursuose ir sulaukė didelio pasisekimo.

1999 metais ji laimėjo 1 premiją 7 tarptautiniame Mocarto konkurse Zalcburge, po kurio sekė koncertinės gastrolės į Japoniją, Prancūziją, Italiją, Argentiną ir kitas šalis.

Savo gimtinėje menininkė dažnai grodavo kartu su Lietuvos Kameriniu orkestru ir Nacionaliniu Simfoniniu orkestru. Kaip solistė Irma Kliauzaitė taip pat koncertavo kartu su Europos C.H.A.I.N. orkestru, su Linco Bruknerio orkestru ir kitais. Ji dirbo su tokiais dirigentais kaip George Alexander Albrecht, Dennis Russell Davies, Sauliumi Sondeckiu ir Hubertu Soudantu. Pianistė buvo apdovanota Bösendorferio premija (Viena), jai taip pat buvo įteiktas tarptautinio Mozarteum fondo Zalcburge Bernhard-Paumgartner-medalis. Už muzikinius nuopelnus 2001 metais Lietuvos Respublikos prezidentas įteike Irmai Kliauzaitei padėkos raštą. Pianistė dalyvavo įvairiuose muzikos festivaliuose, pavyzdžiui, Europos Muzikos vasaros festivalyje Berlyne, de Piano Bringnoles festivalyje Provanse, Mocarto festivalyje Milane, šiuolaikinės muzikos festivalyje „Gaida“ Vilniuje, Mecklenburg-Vorpommern festivalyje, Tomo Mano festivalyje Lietuvoje. Pianistė buvo taip pat kelis kartus pakviesta dalyvauti Mocarto savaitės koncertuose Zalcburge.

Irma Kliauzaitė labai intensyviai užsiima kamerine muzika. Pianistė žavi ypatingu lyriniu talentu. Savo Mocarto, Šopeno ir Bramso interpretacijose ji pasikliauna sugebejimu atskleisti įvairiaspalvius fortepijono niuansus ir pilnatviską ir harmoningą muzikos skambesį. Dramatiškas forte paperka savo aiškumu, muzika nėra perkrauta, ji laisva nuo grubių garsų ir priverstinės dinamikos.